Vzestup THC v marihuaně v průběhu let

Rostoucí popularita marihuany vede k vytváření stále silnějších produktů. Množství THC, účinné látky v marihuaně, se zvýšilo ze 4 procent na až 12 procent za pouhých pár let. Odborníci se domnívají, že tento trend by mohl vést k vyšší míře závislosti. V minulosti nebyla marihuana tak silná, díky čemuž je její účinek na organismus mnohem silnější, i lékařská marihuana, kterou dnes nabízejí lékárny, má pozoruhodnou sílu, obsahuje v některých odrůdách i více než 20 procent. THC.

Vybrané odrůdy marihuany z hlediska obsahu THC

Marihuana ve svém přirozeném procesu vytváří více než 100 různých sloučenin, nazývaných kanabinoidy. Ať už mluvíme o Sativa nebo Indica (dva hlavní typy rostlin konopí), tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD) jsou nejrozpoznanějšími složkami jeho složení. Kanabinoidy vyvolávají pocit uvolnění a euforie charakteristický pro marihuanu.

V průběhu let byl pozorován dynamický nárůst koncentrace účinných látek. V roce 1994 obsahovaly různé odrůdy konopí pouhá 4 procenta. THC. Dnešní realita představuje mnohem jiný obrázek – tyto částky se skokově zvýšily. Studie zveřejněná National Library of Medicine ukazuje, že potence marihuany se ztrojnásobila. Množství THC se drasticky zvýšilo ze 4 procent. až 12 procent za pouhých pár let.

To je však pouze špička ledovce. Existují specifické odrůdy marihuany, vybrané pro nejvyšší obsah THC , které se vyznačují koncentrací 15 procent. až 25 procent Co lze pozorovat na Hašišském fóru , kde diskutují zastánci legalizace pěstování a šlechtění konopí. Prudké zvýšení potence rostlin může vést ke zvýšení rizika spojeného s jeho konzumací. Přesto mají THC i CBD své využití i v medicíně, což dále komplikuje debatu o rostoucí koncentraci psychoaktivních složek v konopí.

Konopné koncentráty a extrakty

Rostoucí obliba marihuany vede k vývoji nových, silnějších produktů a objevování inovativních metod její konzumace. Dříve se rostlina obvykle pěstovala a následně pálila. V současné době máme k dispozici velké množství technik extrakce a využití konopí, které umožňují extrakci psychoaktivních sloučenin nebo terpenů, což jsou aromatické oleje.

Moderní věda odhalila účinné metody, jak izolovat větší množství pryskyřice – lepkavé hmoty vyráběné z trichomů nacházejících se na květenstvích konopí, což jsou jeho vnější ochranné výběžky.

Konopné extrakty a koncentráty vám umožní zažít účinky marihuany mnohem intenzivněji, než je možné při tradičních formách konzumace. Stávají se stále žádanější volbou mezi uživateli, kteří hledají silnější zážitek. Vývoj trendů ukazuje, kam až jdou inovace v sektoru konopných produktů.

Výtažky

Extrakty jsou produkty získané z rostlin, které se vyrábějí pomocí rozpouštědel (jako je butan) k chemické extrakci pryskyřice. Fyzikální vlastnosti extraktů závisí na typu použitého rozpouštědla.

Příklady extraktů zahrnují:

  • Butanový hashový olej,
  • CO2 olej,
  • Destilát.

Butanový hašový olej jako extrakční produkt má mnoho různých forem, které závisí na přesnosti a specifičnosti procesu extrakce. Patří mezi ně Live Resin, Shatter, Terp omáčka, Sap, Snap’n Pull a Sugar. Každý z těchto produktů má své jedinečné vlastnosti, které vyplývají jak ze specifické výrobní metody, tak z použité odrůdy konopí

CO2 olej je dalším extrakčním produktem, jehož výroba je založena na použití oxidu uhličitého pod vysokým tlakem. Extrakce CO2 je považována za bezpečnou a šetrnou k životnímu prostředí, ale vyžaduje specializované vybavení a dovednosti. Výsledkem je čistý a koncentrovaný olej, který je ceněný především pro svou čistotu.

Destilát je nejrafinovanější formou THC. Jeho výroba spočívá v destilaci extraktů marihuany, která umožňuje odstranění jakýchkoli nežádoucích látek, jako jsou nečistoty nebo zbytky rozpouštědel. Výsledkem tohoto procesu je velmi čistý a účinný produkt, který je ideální pro ty, kteří hledají intenzivní zážitek z konopí.

Koncentráty jsou jedinečným produktem získaným pomocí mechanických metod k izolaci pryskyřice bez použití jakýchkoli rozpouštědel. Tento proces zahrnuje fyzické oddělení cenných trichomů obsahujících kanabinoidy a terpeny od zbytku rostlinného materiálu. V důsledku těchto aktivit získáváme produkty s mnohem vyšší potencí a čistotou ve srovnání s tradiční marihuanou. Tento přístup umožňuje maximální využití potenciálu rostliny při zachování jejích přirozených vlastností.

Příklady koncentrátů zahrnují:

  • Hašiš,
  • Kalafuna.

Koncentráty jsou mnohem účinnější než tradiční květy konopí, a to díky vyššímu množství pryskyřice, ze které se převážně skládají. Podle National Institute on Drug Abuse obsahují pryskyřice (izolované účinné látky v marihuaně) 3 až 5krát více THC než rostlina marihuany.

Hash je produkt získaný mechanickým proséváním květů marihuany, následným rozdrcením nebo zahřátím pryskyřice, což vede k vytvoření lepivého bloku, je to jedna z nejstarších forem koncentrátů.

Kalafuna je relativně nová metoda výroby koncentrátu, která využívá teplo a tlak k uvolnění pryskyřice, která se pak shromažďuje a používá jako koncentrát.