Jak do svého bytu vnést luxus

Zlato, bohatost tvaru, lesklé látky a nejkvalitnější povrchová úprava – luxusní uspořádání domu je skutečnou výzvou! Koneckonců, přepychový elegantní styl vyžaduje správnou velikost, nastavení a doplňky; důležitý je nejen zajímavý nápad, ale i doladění těch nejmenších detailů. Je však možné zařídit luxusní interiér, aniž byste utratili jmění? Dnes vám řekneme, jak na to!

Luxusní design interiéru

Bohatý styl v interiérovém designu je eklektický, přepychový, ale také extrémně náročný. Bohatý design a velké množství ornamentů vyžadují změkčení – jinak je velmi snadné kartáčovat proti kýči nebo okázalosti. Lesklé látky, zlacené prvky nebo složité ornamenty pak mohou působit přehnaně, příliš honosně; takže je důležité pamatovat na opatrnost.

Pokud máme malý byt a rozhodneme se pořídit si bohatě zdobené křeslo nebo pohovku, bude tento jeden kus nábytku dostatečným akcentem. Stejný princip platí i pro použití barev a látek: ačkoli si glamour spojujeme se zlatem a drahými materiály, vyplatí se je doma umístit vyváženě.

Luxus je především komfort používání!

Druhou velmi důležitou otázkou je dobře si promyslet, jak bude dům v luxusním stylu vypadat. Než se vyberou všechny aranžérské doplňky, vyplatí se zvážit skladbu – aby nedošlo k přehnané honosnosti, vyplatí se pečlivě naplánovat, jakým způsobem budou jednotlivé místnosti uspořádány. Zlacené detaily a bohaté ozdoby by měly být používány s mírou; „bohatý styl“ neznamená, že ze všech stran kape zlato.

Luxus v minimalistickém provedení

Je možné zařídit luxusní interiér v minimalistickém stylu? I když se to zpočátku zdá nemožné, stačí trocha kreativity a … šik aranžmá je hotové! Mnoho známých interiérových designérů čerpá inspiraci ze skandinávského stylu: jednoduché, geometrické tvary, světlé barvy a materiály vynikající kvality.

Luxus v této edici má industriální podobu, bez zbytečných dekorací a ozdob; preferuje nábytek z přírodního dřeva, kamene nebo skla. Samotné dokončovací materiály jsou mimořádně elegantní a stylové: často se používá iroko nebo wenge, tedy exotické, extrémně odolné dřevo. Neméně často používanou surovinou je mramor – po staletí považovaný za luxus, dnes se vrací do interiérů domů a elegantních loftů. Vzhled např. salonů nebo obývacích pokojů obohacuje kožené čalounění nábytku – v letošní sezóně je oblíbená především reliéfní kůže, která působí mimořádně elegantně.

A co zlato a stříbro, barvy nejčastěji spojované s šik a luxusem? Objevují se i v luxusních interiérech, ale především jako dekorativní akcent: tyto barvy se skvěle hodí jako doplňky v jednobarevných místnostech. Zlato a stříbro nemusí vždy hrát hlavní roli; vypadají dobře i jako jemné interiérové ​​akcenty!